ایمنی هنگام سوخت گیری

  https://emengostaran125.ir/wp-content/uploads/2019/10/74.jpg

  یکی از مواردی که برای هرفرد ایرانی مهم است ایمنی هنگام سوخت گیری است که باید به آن توجه کنیم و به آن ها احترام بگذاریم .

  هرگاه چراغ هشدار وسیله نقلیه تان روشن شد این درست همان زمانی است که باید به خودروی خود سوخت رسانی کنید . توقف برای سوخت گیری یک امر کاملا طبیعی است اما زمان و مکان آن می تواند بسیار حائز اهمیت باشد به ویژه اگر راننده یک زن تنها باشد . در اینجا یکسری نکات مهم است که باید قبل از سوخت گیری در نظر داشته باشید. یکی از نکاتی که باید قبل از آن به توجه کنیم این است که استفاده از کپسول اتش نشانی در ماشین خود هنگام بروز حوادث مهم است .

  از اولین نکات ایمنی این است که بیش از سوخت گیری ماشین را خاموش کنید که روشن گذاشتن خودرو یکی از مهم ترین دلایل آتش سوزی در پمپ بنزین می باشد . وقتی که موتور ماشین روشن باشد ، یعنی اجزای مختلف آن در حال کردن است و تماس مداوم این اجزا با هم ممکن است جرقه ای ایجاد کند و برخورد بخار بنزین با این جرقه به آتش سوزی منجر می شود . استفاده از کپسول آتش نشانی پودر و گاز در پمپ بنزین ضروی است .از دیگر نکته های مهم که هیچ کس به آن توجه ندارد و حتی جایگاه دار ها نیز رعایت نمی کنند این است که در این مکان سیگار نکشند . همان گونه که می دانید سیگار یکی از موادی می باشد که برای سلامت ضرر دارد . پس باید گفت اگر به جان خود اهمیت نمی دهید حداقل به جان دیگران اهمیت بدهید .

  از دگر نکات مهم این است که داخل پمپ بنزین از موبایلتلن استفاده نکنید و که همین عامل یکی از خطرناک ترن عواملی است که حتی از خود کشیدن سیگار نیز خطرناک تر است . همچنین  درصورت بروز آتش سوزی حتما از کپسول اتش نشانی co2 اسستفاده کنید .

  پس نکات ایمنی هنگام سوخت گیری را جدی بگیرید .

ارسال دیدگاه

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت سایت دانلود رایگان محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
طراحی و کدنویسی : پرشین وردپرس
سایت بت اسپات