جراحی لیزر واژینال؟ فقط بگو نه!
  ۱۶ آگوست ۲۰۱۸

  پزشکان می گویند ، "جوان سازی" واژن با استفاده از لیزر "درمان نامشخصی را خیلی دور می کند"

  توسط: سیندی پیرسون و ابی میلر
  در اواخر ژوئن سال ۲۰۱۸ ، سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) در مورد استفاده از لیزر (دستگاه های "مبتنی بر انرژی") برای "جوان سازی" واژن یا روشهای آرایشی واژن هشدار داد. طبق گفته FDA ، استفاده از لیزر به این روش می تواند منجر به سوختگی واژن ، زخم ، درد در حین مقاربت و درد مزمن شود. این دستگاه ها در آژانس برای مصارف خاص زنان و زایمان مانند تخریب بافتهای پیش سرطانی گردن رحم یا واژن و از بین بردن زگیل تناسلی تأیید شده اند ، اما برای مصارف دیگر نیست.

  اسکات گوتلیب ، کمیسر FDA ، توضیح داد که بسیاری از تولید کنندگان در حال بازاریابی دستگاه های خود برای مصارف مصوب FDA نیستند. گوتلیب گفت: این کاربردهای غیرقابل تأیید برای رویه هایی مانند "جوان سازی واژن" باعث شده است موارد متعددی از آسیب جدی دیده شود و بازاریابی فریبنده را "مبهم" عنوان کرد ، ضمن آنکه اظهار داشت که این عمل نه تنها خطرناک است بلکه فایده ای هم ندارد. FDA آلما لیزر ، BTL زیبایی شناسی ، صنایع BTL ، InMode ، Cynosure ، ThermiGen و Sciton را به عنوان تولید کنندگان به عنوان لیزر نامناسب بازاریابی برای "جوان سازی" واژن و سایر موارد استفاده نشده تأیید کرد.

  علاوه بر "جوان سازی" عمل تنگی واژن  که یک روش آرایشی است ، FDA همچنین سازندگان را برای بازاریابی لیزر برای معالجه علائمی مانند خشکی واژن یا خارش ، درد هنگام مقاربت ، کاهش احساس جنسی یا "سستی واژن" مورد انتقاد قرار داد. هیچ تولید کننده شواهدی به FDA ارسال نکرده است که نشان می دهد لیزر برای هر یک از این علائم موثر است.

  چرا FDA قدم غیرعادی در صدور اخطار به عموم مردم در مورد استفاده نادرست از وسیله جراحی برداشت؟ ما تمام دلایلی که FDA عمل کرده است را نمی دانیم ، اما می دانیم که در سالهای گذشته تعداد زنانی که تحت عمل جراحی زیبایی روی واژن و ولووا قرار گرفته اند افزایش یافته است. طبق آمار انجمن جراحان پلاستیک آمریکا ، بیش از ۱۲۰۰۰ عمل در سال ۲۰۱۶ توسط اعضای آنها انجام شده است. این افزایش ۳۹٪ نسبت به مدت زمان یک سال است! (این اعداد شامل جراحی تأیید جنسیت نمی شوند ، که این یک روش درمانی است ، نه یک روش آرایشی.)

  "جوانسازی" واژن چیست؟ این یک اصطلاح بازاریابی است. هیچ چیز برای جوان سازی واژن از طریق جراحی یا هر روش دیگری وجود ندارد. با این حال ، "جوان سازی" واژن ، از جمله توسط جراحان انجام می شود. آنها برای ترمیم یا تقویت ظاهر واژن جراحی ارائه می دهند ، که می تواند باریک بودن باز شدن مهبل باشد. جراحی "جوان سازی" گاهی باعث تغییر در ظاهر لب های داخلی و بیرونی ورم (لاله ها) نیز می شود. چرا این رویه ها بسیار رایج تر شده اند؟ ما مطمئناً نمی دانیم ، اما به نظر می رسد که این ترکیبی از فشار و فشار باشد – زنانی که توسط تبلیغات و پیام های تهاجمی به منظور جبران ناامنی ، وارد مطب های جراحان زیبایی می شوند و زنانی که تحت فشار قرار می گیرند یا خود رانده می شوند. احساسات ذاتی خود را در مورد دستگاه تناسلی آنها. ماهیت فراگیر پورنوگرافی آنلاین ممکن است عاملی در ایجاد احساس نارضایتی از بدن طبیعی باشد ، اما حتی بدون اینکه در معرض تصاویر غیرواقعی از دستگاه تناسلی زنان قرار بگیرد ، ممکن است برخی از خانمها از نظر ظاهری احساس بدی داشته باشند. شرم درباره دستگاه تناسلی ما هنوز هم بسیار رایج است.

  این تأثیرات زنان را به دنبال یافتن راه حل های پزشکی سوق می دهد ، با وجود این که هیچ مدرک محکمی در دست نیست که اکثر افرادی که تحت عمل جراحی زیبایی واژن قرار می گیرند از نتیجه راضی هستند.

  چه کار کنیم؟ اگر کسی با لیزر به واژن شما نزدیک شد ، فقط بگوید نه! اگر علائم نگران کننده ای دارید ، از جمله مواردی که توسط FDA توضیح داده شده است ، راه حل های اثبات شده را پیدا کنید – روان کننده ها به خشکی واژن کمک می کنند ، تمرینات کگل به تن و مهار بی هوشی واژن کمک می کند و غیره. بدن های ما ، خود ما ، پروژه زیبایی دهانه رحم و مواد تولید شده توسط مراکز بهداشت زنان فمینیستی برای نمایش زنان واقعی و دستگاه تناسلی آنها.

  در این مقاله توسط NWHN می توانید اطلاعات بیشتری در مورد معنی بودن زنانه بودن و فمینیستی بودن کسب کنید.

  متخصصان و دانشگاهیان با اعلام هشدار فوق العاده ای که با مقایسه خطرات درمان با لیزر واژینال با رسوایی مش لگن می گوید ، درمان های لیزر "جوان سازی" واژینال که بدون آزمایشات بالینی به استرالیا معرفی شدند ، می تواند رسوایی بزرگ سلامت زنان بعدی باشد.

  به پزشکان اخطار داده شده است که "عواقب بالقوه پزشکی-پزشکی" را در مورد استفاده از درمان های لیزر در نظر بگیرند چون عدم وجود شواهدی در مورد استفاده از آنها برای "آتروفی ولووواژینال" وجود دارد ، و انجمن ارولوژی استرالیا و نیوزیلند از رادیال بهداشت و درمان خواسته است تا از اداره کالاهای درمانی استفاده کند. روز دوشنبه در ژورنال پزشکی پزشکی استرالیا ، مقاله ای در مورد مجله های پزشکی بررسی شده است.

  کریستوفر ماهر ، ارولوژیکولوژیست دانشگاه کوئینزلند ، که بیش از یک دهه قبل از رسوائی در استرالیا و جهانی شدن ، زنگ خط مشی لگن را صدا کرد ، گفت: ظهور لیزر دی اکسید کربن برای درمان آتروفی واژن "برای من اضطراب ایجاد می کند".

  دانشیار ماهر گفت: "ما در طول ۱۰ سال گذشته این همه را با مشهای مورب واژینال پشت سر گذاشته ایم و هنوز در حال گذر از آن هستیم."

  "همه آرزو می کنند که ما کارهای متفاوتی انجام داده بودیم (با توری واژن) اما ما دوباره مشکلات مشابه را دوباره تکرار می کنیم."

  سوزان دیویس ، استاد بهداشت زنان دانشگاه موناش گفت: افزایش لیزر درمانی برای درمان علائم یائسگی "بسیار نگران کننده" بود.

  آلارم: کریس ماهر ، دانشیار دانشگاه کوئینزلند می گوید ، افزایش لیزر درمانی برای درمان علائم یائسگی شبیه به ظهور دستگاه های لگن است که منجر به رسوایی بهداشت استرالیا و جهانی می شود.
   آلارم: کریس ماهر ، دانشیار دانشگاه کوئینزلند می گوید ، افزایش لیزر درمانی برای درمان علائم یائسگی شبیه به ظهور دستگاه های لگن است که منجر به رسوایی بهداشت استرالیا و جهانی می شود.

  پروفسور دیویس گفت: "در حالی که هیأت منصفه منتخب است ، من معتقدم که استفاده از این روش درمانی در جامعه ، با هزینه ای که برای افراد انجام می شود ، یک درمان نامشخص را نیز در پیش گرفته است."

  درمانهای لیزر در تنظیمات تخصصی ، عمومی و طب آرایشی ارائه می شوند. مقاله MJA گفت که این روش بیش از ۵۰۰ دلار در هر درمان هزینه دارد ، با سه درمان اولیه که تحت درمان سالانه قرار دارند. مشخص نیست که چه تعداد در استرالیا انجام می شود زیرا نمی توان با یک شماره خاص از فهرست مزایای پزشکی آنها را ردیابی کرد. تحقیقات سنا در رسوایی مش لگن شواهدی را شنید که تعداد زنانی که مش را دریافت می کنند به همین دلیل قابل تعیین نیست.

  دکتر ریچارد رید ، متخصص زنان و زایمان NSW ، که قبل از ثبت نام در ماه سپتامبر بازنشسته شد ، پس از آنکه چندین زن عوارض جدی را به دنبال جراحی مش لگنی توسط وی تجربه کردند ، روش های لیزر "پیری واژن" را در سال ۲۰۱۶ ارتقا داد در حالی که تحت بررسی کمیسیون شکایات مراقبت های بهداشتی NSW بود.

  دکتر رید در دهه ۱۹۹۰ پس از یافتن بی کفایتی در مورد جراحی لیزر لگن زنان در آمریکا به حالت تعلیق درآمد.

  شکایات: ریچارد رید ، متخصص زنان ، قبل از بازنشستگی و به دنبال شکایت در مورد عوارض جدی ناشی از دستگاه های مش لگن ، ثبت نام نکرد. دکتر رید در حالی که تحت بررسی لگن قرار داشت ، لیزر درمانی را ارتقا داد.

  در مقاله MJA روز دوشنبه پروفسور دیویس ، دانشگاه ملبورن استاد زنان و زایمان ، مارتا هیکی ، و دکتر متخصص زنان و زایمان کوئینزلند ، دکتر ملیسا باتینی گفتند که افزایش استفاده از لیزر درمانی برای درمان سندرمهای یائسگی بسیار نگران کننده بود.

  TGA لیزر درمانی را برای "برش ، برداشتن ، تبخیر و انعقاد بافتهای نرم بدن" در طی عمل جراحی دهان ، پوست ، جراحی گوش ، بینی و گلو و زنان و زایمان پاک کرد ، اما به طور خاص برای درمان سندرمهای یائسگی ذکر نشده است. TGA به نیوکاسل هرالد در سال ۲۰۱۶ توصیه کرد که دستگاه های لیزر با ریسک متوسط ​​یا متوسط ​​بر اساس مجوز اروپا تأیید شود.

  پروفسور دیویس از کالج زنان و زایمان رویال استرالیا (RANZCOG) خواست تا موضع خود را در مورد درمان های لیزر برای آتروفی واژن به روز کند ، پس از آنکه سازمان غذا و داروی آمریکا در ماه ژوئیه گفت که "نگرانی های جدی" در مورد استفاده از لیزر درمانی دی اکسید کربن برای "جوان سازی واژن".

  وب سایت RANZCOG می گوید شواهد کیفیت بالایی وجود ندارد که نشان دهد لیزر درمانی مؤثر است ، عملکرد جنسی را تقویت می کند یا باعث می شود تصویر خود را بهبود ببخشید. عوارض شامل زخم ، چسبندگی ، عدم تمایل دائمی ، عفونت و رابطه جنسی دشوار یا دردناک است.

  پروفسور هیجی گفت که ارائه لیزر واژن برای زنان برای خشکی یا هر علامت دیگر ، زودرس است تا زمانی که شواهدی وجود داشته باشد که نشان دهنده عملکرد آن باشد و ایمن باشد ، و نگرانی های اخلاقی فعلی در مورد استفاده از این روش درمانی وجود دارد.

  وی گفت: "در حال حاضر ما این مدارک را نداریم."

  مقاله MJA به یک آزمایش از لیزر MonaLisa Touch در بیمارستان سلطنتی زنان در راندویک اشاره کرد.

  پروفسور هیکی گفت ، تا زمانی که نتایج محاکمه و دیگران در خارج از استرالیا مشخص نشود "به نظر می رسد احمقانه است که از تکنیکی استفاده کنید که امکان آسیب رساندن را داشته باشد."

  "برای زنانی که نیاز به درمان دارند ، بهترین اثبات موجود در حال حاضر ، این است که استروژن با دوز کم ، مؤثرترین درمان برای خشکی واژن است و برای اکثریت خانمها بی خطر است."

  وی هشدار داد که پزشکانی که تجهیزات گران قیمت را برای انجام لیزر درمانی خریداری کرده اند ، با توصیه آن تضاد منفی دارند.

  مواردی از سوختگی ، زخم و درد ناشی از استفاده از دستگاه ها گزارش شده است.

  انجمن ارولوژی استرالیا و نیوزلند.
  در ماه اوت ، انجمن ارولوژی استرالیا و نیوزلند از هشدار FDA آمریکا در مورد "ادعاهای بهداشتی فریبنده" مربوط به لیزر و استفاده از آنها برای تغییر شکل واژن ، یائسگی و بهبود عملکرد جنسی حمایت کرد.

  وی گفت: "در حالی که این دستگاه ها برای استفاده در درمان شرایط جدی مانند از بین رفتن بافت غیر طبیعی یا پیش سرطانی گردن رحم یا واژن و همچنین زگیل تناسلی مورد تأیید قرار گرفته است ، ایمنی و کارآیی این دستگاه ها برای جوان سازی واژن ارزیابی نشده است. "،" جامعه گفت.

  "مواردی از سوختگی ، زخم و درد ناشی از استفاده از دستگاه ها گزارش شده است."

  رئیس گروه مشاوره ویژه انجمن در مورد ارولوژی زنان ، دانشیار وینسنت تسه ، گفت که متخصصان ارولوژی از اینکه بیماران بعد از عمل "جوان سازی واژن" به مدیریت عوارض مراجعه کنند نگران هستند.

  وی گفت: "این یک فناوری است که برای آن داده های علمی محدودی برای حمایت از استفاده از آن برای ادعاهای مرتبط با آتروفی یا بی اختیاری واژن وجود دارد و FDA با خرد عمل کرده است. دانشیار تس اظهار داشت: ما TGA را ترغیب می کنیم که ادعاهایی را که در استرالیا در مورد این فناوری انجام شده است ، نیز بررسی کند.

  http://jarahanbartar.ir/%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1-%D9%88%D8%A7%DA%98%DB%8C%D9%86%D8%A7%D9%84/Details.aspx?Shenase=1074

   

ارسال دیدگاه

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت سایت دانلود رایگان محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
طراحی و کدنویسی : پرشین وردپرس
سایت بت اسپات