زمانی که همه با بیل به دنبال گنج بودند، عده‌ای فهمیدند که ساخت بیل می‌تواند سود خوبی برای آنها داشته باشد، پس شروع به ساخت بیل کردند و آنها را به افرادی که دنبال گنج بودند می‌فروختند.

  این ماجرا همچنان ادامه دارد، اما دیگر بیل در کار نیست، این بار سایت‌ها در تلاش هستند تا با تولید محتوا رشد کنند و درآمد بیشتری داشته باشند، و عده ای با تهیه محتوا برای این افراد درآمد خوبی دارند.

  ماجرا خیلی ساده است، سایت‌های زیادی هستند که همگی به دنبال رشد و کسب درآمد بیشترند، خب برای اینکه یک سایت رشد داشته باشد، نیاز به تولید محتوا برای آن وجود دارد، پس نیاز به افرادی داریم که این محتواها را تولید کنند، و این افراد تولید کنندگان محتوای متنی نام دارند.

   

  میزان درآمد در این شغل به موارد مختلفی بستگی دارد:

  سطح تخصص میزان ساعت‌ کاری تجربه و سرعت عمل با فعالیت مداوم در شغل تولید محتوا، هرچقدر تخصص و تجربه شما بیشتر بشه، موقعیت‌های کاری بهتری برای شما پیش میان، به طوری که حجم کاری بیشتری از طرف شرکت‌ها و مجوعه‌های مختلف پیشنهاد میشه. این شما هستین که تصمیم می‌گیرین با چه کسانی و به چه مقدار کار کنین. در هر ۳۰ روز از ماه یک کاری یا پروژه‌ای رو انجام می‌دین و حساب بانکی‌تون هر روز یا هر ماه شارژ میشه. اگر رضایت‌بخش بود همان استراتژی‌ها را ادامه می‌دین. چنانچه از میزان درآمد خود راضی نبودین باید

   

  کسب درآمد از تولید محتوا و نویسندگی دقیقا چطوریه؟

  در این روش شما برای سایت دیگران محتوا تهیه می‌کنید و در ازای آن پول دریافت می‌کنید، در واقع شما نویسندگی می‌کنید و با تولید محتوای متنی پای کامپیوتر در منزل یا حتی در محل کار کارفرما، پول دریافت می‌کنید.

  شاید تصور کنید که مدیران سایت‌ها خودشان محتواها را تولید می‌کند، بله در برخی سایت‌های کوچکتر موسس سایت خودش محتواها را هم تولید می‌کند، اما در سایت‌ها کمی بزرگتر نیاز به نویسنده برای تولید محتوا وجود دارد. ( برخی از مطالب سایت ما را هم نویسندگان دیگر برای ما نگارش کرده اند).

   

  کسب درآمد از تولید محتوا چقدر درآمد دارد؟

  اینکه شما چقدر از تولید محتوای متنی یا همان نویسندگی درآمد کسب می‌کنید به دو فاکتور اصلی بستگی دارد.

  فاکتور اول این است که شما چند ساعت در روز وقت می‌گذارید؟ مسلما هرچه بیشتر کار کنید مطالب بیشتری می‌نویسید و پول بیشتری هم دریافت می‌کنید.

  فاکتور دوم این است که شما چقدر در این کار مهارت دارید، یعنی نوشته‌های شما از نظر کیفی در چه سطحی قرار دارند؟ مسلما هرچه مطالب شما کیفیت بالاتری داشته باشند، نرخ دستمزد شما هم بالاتر می‌رود.

  اما به طور معمول درآمد نویسندگان در حال حاضر چیزی حدود ۲ الی ۶ میلیون تومان است که البته نویسندگان خیلی حرفه‌ای تر یا سرپرست‌ نویسندگان مبالغ خیلی بالاتری را هم دریافت می‌کنند.

   

  کسب درآمد از نوشتن مطلب

  مدل دریافت پول در کسب درآمد از تولید محتوا چگونه است؟

  منظور از مدل، شیوه همکاری شما با کارفرما است، در نویسندگی شما به چند شکل می‌توانید با کارفرما همکاری داشته باشید.

  حالت اول این است که شما استخدام کارفرما می‌شوید و با یک حقوق ثابت توافقی مانند همه کارمندان دیگر برای کافرما کار می‌کنید و تولید محتوا انجام می‌دهید که در این حالت همکاری شما می‌توانید به صورت حضور شما در محل کارفرما و یا به صورت دورکاری باشد.

  حالت دوم این است که شما به صورت کلمه‌ای با کارفرما کار می‌کنید، یعنی مشخص می‌کنید که در تولید محتوا برای هر کلمه چه مبلغی دریافت می‌کنید، به طور مثال در حال حاضر کمترین نرخ نویسندگان برای هر کلمه ۳۰تومان است، یعنی یک مقاله متوسط ۲۰۰۰ کلمه ای حدود ۶۰هزار تومان خواهد شد.

  در این حالت با کارفرما توافق می‌کنید که برای هر کلمه چه مبغلی را دریافت می‌کنید، اگر یک نویسنده کاملا تازه کار هستید، توصیه می‌کنیم برای شروع چیزی حدود ۳۰ الی ۵۰ تومان دریافت کنید، اما وقتی چند ماهی تولید محتوا انجام دادید و سطح نگارش مقالات شما به مرتب حرفه‌ای تر شد، می‌توانید مبالغ بالاتر را هم پیشنهاد دهید.

  در مدل دریافت پول به صورت کلمه‌ای، معمولا همکاری شما با کارفرما به صورت دورکاری است.

   

  برای کسب درآمد از تولید محتوای متنی چقدر سرمایه نیاز است؟

  وقت و آموزش تنها سرمایه‌ای است که باید به میان بگذارید و به غیر این دو، یک کامپیوتر خیلی مبتدی به همراه اینترنت تنها سرمایه‌های مادی هستند که باید داشته باشید، اما همانطور که گفته شد، یادگیری و صرف وقت مهمترین سرمایه‌های مورد نیاز در کسب درآمد از تولید محتوا هستند.

   

  کسب و کار اینترنتی برای دانشجویانمهمترین مزیت کسب درآمد از تولید محتوا چیست؟

  هر شغلی معایب و مزایایی دارد، در خصوص تولید محتوای متنی یکی از مزیت های اصلی آن کسب درآمد به صورت دورکاری است، این مدل شغل برای افرادی که توانایی حضور در محل را ندارند و یا فقط به صورت پاره وقت می‌توانند کار کنند مناسب است، مثلا کارمندان، دانشجویان، بانوان خانه دار و….

  فقط به یک سیستم کامپیوتری و اینترنت نیاز دارید. حتی می توانید در زمانی که در سفر هستید هم به کارتان مشغول شوید.

   

  آینده کسب درآمد از تولید محتوا چگونه است؟

  واقعیت این است که روز به روز کسب‌وکارهای اینترنتی بیشتر می‌شوند و روز به روز هم اهمیت تولید محتوا بیشتر می‌شود و افراد زیادی به دنبال تولید کننده محتوا هستند، لذا اگر در تولید محتوا متنی و یا حتی در تولید محتوای ویدیویی توانمند شوید،تا حد زیادی درآمد شما تضمین شده است، حداقل تا وقتی اینترنت و کسب و کار اینترنتی وجود دارد.

  منبع: سایت رونق

   

ارسال دیدگاه

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت سایت دانلود رایگان محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
طراحی و کدنویسی : پرشین وردپرس
سایت بت اسپات