میلگرد بر اساس استاندارد و نوع مصرف آن به انواع مختلفی تقسیم می شود

  میلگرد جز یکی از پرمصرف ترین محصولات فولادی در ایران است و با توجه به مقاومت بالا و استحکام در برابر کشش به عنوان محصول فولادی پر طرفدار همیشه مورد استقبال قرار گرفته است.

  از همین رو قیمت روز میلگرد برای فعالان این حوزه بسیار حائز اهمیت است.

  برای مشخص کردن قیمت میلگرد عوامل مختلفی وجود دارد. جنس و نوع میلگرد با در نظر گرفتن کاربرد آن ، در تعیین قیمت میلگرد دخیل است.

  در کشور ما ایران با توجه به ساخت سازه های بتونی ، قیمت میلگرد به عنوان دغدغه اصلی بخش تولید و انبوه سازان مطرح بوده و هست.

  کارخانه ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین و یکی از معتبرترین واحد های تولیدی صنعتی کشور ، در زمینه تولید میلگرد از دیگر رقبا پیشی گرفته و به عنوان مرجه اصلی تعیین قیمت میلگرد شناخته می شود ، به طوری که اکثر مبادی برای درج قیمت میلگرد ، استعلام قیمت میلگرد ذوب آهن را در نظر داشته ، و پس از آن اقدام به بازگشایی بازار خود می کنند.

  اما فاکتورهایی وجود دارند که در قیمت میلگرد اثرگذار هستند و جز عوامل تعیین کننده ، مورد توجه قرار می گیرند.

  همیشه هزینه حمل و جابجایی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در قیمت میلگرد می باشد که رابطه مستقیمی به قیمت اعلامی از سوی مبادی تولید کننده میلگرد دارد.

   

  همچنین فعالیت و میزان تولید میگرد کشورهای همسایه و همجوار می تواند نقش مهمی در تعیین قیمت میلگرد ، افزایش یا کاهش آن بر عهده داشته باشد

  کلیه عوامل یاد شده به همراه عرضه و تقاضای میلگرد در بازار داخل و صادرات دست به دست هم داده و برآیند آنها قیمت میلگرد روز را تعیین خواهد کرد.

  البته هزینه های تولید میلگرد و سایر هزینه های حانبی لعم از دستمزد و حقوق و تامین مواد اولیه تولید میلگرد حتما باید به عنوان یکی از اولویت های مهم در تعیین قیمت میلگرد در نظر گرفته شود.

ارسال دیدگاه

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت سایت دانلود رایگان محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
طراحی و کدنویسی : پرشین وردپرس
سایت بت اسپات