این مسئله که برنامه سفر کنسل شود، می تواند برای هر کسی اتفاق بیافتد. به ویژه در سفر های خارجی که هزینه بسیار زیادی برای بلیط هواپیما و رزرو هتل پرداخت شده است. در ادامه در این مقاله از انتخاب به طور کامل با شرایط کنسل کردن بلیط هواپیما آشنا خواهیم شد.

  برنامه ریزی برای هر سفر که با وسایل حمل و نقل عمومی صورت بگیرد با برنامه ریزی مربوط به سفر با وسایل شخصی بسیار متفاوت است، چرا که در صورت تغییر برنامه با وسیله ی شخصی به راحتی می توانید دوباره به برنامه ریزی بپردازید اما در برنامه ریزی با سیستم حمل و نقل عمومی باید نسبت به کنسل کردن بلیط خود اقدام کنید.

  درباره موضوع این مقاله سوالات بسیاری زیدای همچون بلیط هواپیما را چگونه کنسل کنیم؟ آیا باید خسارتی بپردازیم؟ برای تهیه ی دوباره ی بلیط چه باید کرد؟ وجود دارد که پاسخ تمام این سوالات در این مقاله قرار گرفته است پس تا پایان ما همراه باشید.

  بلیط های هواپیما به دو صورت چارتر و سیستمی به فروش می رسند. اما بلیط های چارتر و سیستمی به چه بلیط هایی گفته میشود؟

  بلیط سیستمی چیست؟

  رایج ترین نوع بلیط، بلیط سیستمی می باشد. زمانی که ایرلاین به صورت مستقیم اقدام به فروش بلیط های پرواز خود کند این بلیط ها، بلیط های سیستمی نام می گیرند.

  این دو بلیط با این که در ظاهر تفاوت چندانی ندارند اما باید بگوییم که در موارد بسیاری از جمله نحوه ی کنسل کردن با یکدیگر متفاوت می باشند.

  بلیط چارتر چیست؟

  واما هنگامی که ایرلاینی بلیط های پرواز خود را به فرد یا شرکتی می فروشد و آن فرد یا شرکت اقدام به فروش بلیط ها می کند در واقع به آن فرد یا شرکت چارترکننده و به بلیط ها، بلیط های چارتری می گویند.

  بلیط هواپیما را چگونه کنسل کنیم؟

  شرایط کنسل کردن بلیط هر ایرلاین، زمان کنسلی، نوع بلیط همگی  در تعیین جریمه بلیط تاًثیر دارد.

  بلیط های چارتری به این دلیل بین افراد محبوب است که اغلب هزینه ی خرید آن ها پایین تر از بلیط های سیستمی است. اما عیب بزرگ این بلیط ها این است که در زمان کنسل کردن یا نمیتوان هزینه را استرداد کرد و یا اینکه بلافاصله هزینه ی بلیط به شما داده نخواهد شد.

  هم چنین میزان هزینه ای که بابت کنسل کردن بلیط از شما کم خواهد شد مشخص نیست و هر چارترکننده ای نرخ متفاوتی را در نظر می گیرد.

   

   

  کنسل کردن یکی از دو بلیط رفت و برگشت

   آیا می دانستید که می توانید یکی از دو بلیط رفت و برگشت را کنسل کنید؟ خرید بلیط برگشت همزمان با بلیط رفت این امکان را به فرد می دهد که هزینه ی کمتری بابت بلیط ها پرداخت کند. به ویژه برای سفر های خارجی و بلیط خارجی که مبالغ بسیار بالایی دارند.

  اما اگر نخواهید که از بلیط برگشت خود استفاده کنید برای کنسل کردن باید میزان خسارت را متناسب با بالاترین نرخ بلیط در کابینی که بلیط خود را خریداری کرده اید محاسبه شود. در صورت استفاده نکردن از بلیط رفت، بلیط برگشت خود به خود کنسل می شود.

   

  راهنمای کنسل کردن بلیط سیستمی

  همیشه کنسل کردن بلیط سیستمی ممکن می باشد. همانطور که گفتیم هزینه ی بلیط های سیستمی از بلیط های چارتی بیشتر است اما بلیط های سیستمی قابل استرداد هستند و می توانید میزان قابل توجهی از هزینه ی پرداخت شده ی خود را پس بگیرید.
  البته گاهی اتفاق می افتد که قیمت بلیط چارت و سیستمی تفاوت چندانی ندارد.

   

  کنسل کردن بلیط به صورت آنلاین

  هیچ فرقی ندارد بلیط را به صورت حضوری یا آنلاین خریداری کرده باشید، اگر امکان داشته باشد بلیط شما کنسل خواهد شد. اگر بلیط خود را به صورت آنلاین تهیه کرده اید می توانید برای کنسل کردن آن نیز از طریق آنلاین اقدام کنید. به این صورت که وارد پنل کاربری خود در سایت مربوطه می شوید و نحوه ی بازگشت پول خود را مشخص می کنید که می تواند واریز به حساب شخصی تان باشد و یا اینکه حساب کاربری خود را شارژ کنید.

  کنسل کردن بلیط هواپیما از طریق ایرلاین

  کنسل کردن بلیط همیشه از طرف مسافر نمی باشد. گاهی ممکن است که کنسل شدن بلیط هواپیما توسط مسافر صورت نگیرد و به علت ایراد فنی موجود هواپیما پرواز را انجام ندهد. در این صورت می توانید به راحتی تمام هزینه ی بلیط خود را پس بگیرید. حتی اگر پرواز شما با تاخیر ۲ ساعته همراه بود می توانید تمام هزینه ی بلیط خود را دریافت کنید.

  چقدر باید خسارت کنسلی پرداخت کرد؟

  این مسئله که تا چه اندازه باید برای کنسلی بلیط جریمه بپردازیم میزان در ایرلاین های گوناگون و در شناسه های مختلف، متفاوت است. هم چنین این میزان با توجه به ساعتی که اقدام به کنسل کردن بلیط خود می کنید متفاوت است. در ادامه جدولی برای این موارد در نظر گرفته شده است.

   

  کنسل کردن بلیط هواپیما: راهنمای جامع

  کنسل کردن بلیط هواپیما: راهنمای جامع

  کنسل کردن بلیط هواپیما: راهنمای جامع

  کنسل کردن بلیط هواپیما: راهنمای جامع

ارسال دیدگاه

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت سایت دانلود رایگان محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
طراحی و کدنویسی : پرشین وردپرس
سایت بت اسپات